Ustawa o zawodzie farmaceuty na finiszu prac Rady Ministrów

Podczas wtorkowego (21 stycznia) posiedzenia Rada Ministrów zajmie się projektem Ustawy o zawodzie farmaceuty. Środowisko jest coraz bliżej finału prac na wyczekiwanym od miesięcy dokumentem.

"Podczas jutrzejszego posiedzenia Rady Ministrów rząd zajmie się projektem Ustawy o zawodzie farmaceuty" - napisał w mediach społecznościowych wiceminister Maciej Miłkowski.

Zgodnie z opublikowanym porządkiem obrad- posiedzenie Rady Ministrów rozpocznie się o godz. 10.00, a projekt ustawy istotnej dla farmaceutów będzie procedowany wraz z autopoprawką resortu zdrowia. Jednocześnie Janusz Cieszyński uspokoił farmaceutów zaniepokojonych treścią autopoprawki. Wskazał, że będzie ona dotyczyć zamiany wyrazu "doskonalenie zawodowe farmaceutów na "kursy, o których mowa w ust.1", a także zamianie słów"doskonalenia zawodowego" na "ustawicznego rozwoju zawodowego". W dyskusji w serwisie Twitter dodał również żartobliwie, że nie będzie ona dotyczyła obowiązku zakładania przez farmaceutów konta w rzeczonym serwisie.

Przypomnijmy, że projekt ustawy o zawodzie farmaceuty trafił do konsultacji w lipcu ubiegłego roku. Tuż przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi projekt trafił do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wprowadzony do wykazu prac Rady Ministrów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze