Arechin na razie tylko w szpitalach

Adamed Pharma, producent produktu leczniczego Arechin zawierającego chlorochinę, podjął decyzję o zabezpieczeniu leku dla najbardziej potrzebujących pacjentów w Polsce. Produkt został przekazany do Agencji Rezerw Materiałowych i jest dystrybuowany do szpitali zgodnie z dyspozycją ministra zdrowia.

Jednocześnie Adamed poinformował, że uruchomiona została dodatkowa produkcja leku (odbywa się w trybie trzyzmianowym), aby sprostać bieżącym potrzebom epidemiologicznym w kraju, a także zapewnić dostępność dla pacjentów, którzy przyjmują ten lek w innych wskazaniach. CZYTAJ TAKŻE: Co zrobić, gdy chlorochina skończy się pacjentowi z chorobą dermatologiczną - WYTYCZNE Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

„Dla nas wartością szczególnie cenną jest życie i zdrowie Polaków, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby kolejne partie produktu dostarczyć jak najszybciej do jak największej liczby pacjentów. Staramy się, aby kolejne partie leku trafiły na rynek do końca marca br. Mamy także liczne zapytania z wielu krajów z zagranicy, jednak obecnie naszym priorytetem jest dostarczenie leku dla polskich pacjentów” – czytamy w oświadczeniu firmy Adamed.

Przypomnijmy. Zawierający chlorochinę Arechin dotychczas był stosowany głównie w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów oraz jako lek przeciwmalaryczny. Obecnie uzyskał nowe wskazanie terapeutyczne, czyli leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta, m.in. SARS-CoV-2.

W ciągu ostatniego miesiąca sprzedaż produktu Arechin do aptek w Polsce bardzo znacząco wzrosła z powodu doniesień naukowych o skuteczności stosowania chlorochiny w leczeniu COVID-19.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze