Warszawskie laboratorium bezpłatnie przebada próbki na koronawirusa

Warsaw Genomic - firma dotychczas znana z przeprowadzania badań genetycznych - uruchomiła możliwość wykonywania testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Bezpłatne badania będą w pierwszej kolejności wykonywane na potrzeby szpitali i placówek medycznych.

Tysiąc testów w ciągu doby - takie możliwości diagnostyczne dla placówek medycznych i szpitali uruchomił w minionym tygodniu Warsaw Genomics, lider rynku badań genetycznych w Europie. Wykonywane w laboratorium testy molekularne pozwolą na potwierdzenie lub wykluczenie aktywnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

"W obliczu zagrożenia epidemią COVID-19 wszystkie wysiłki i zasoby skoncentrowaliśmy w ostatnich dniach na zapewnieniu dostępności do testów molekularnych. Ekspertyza naszych zespołów i nowoczesne zaplecze laboratoryjne pozwalają nam już dziś na realizację 1000 testów molekularnych w ciągu jednej doby. Jako lekarze i diagności tworzący zespół Warsaw Genomics, chcemy pomóc przede wszystkim w zabezpieczeniu palących potrzeb i umożliwić w pierwszej kolejności realizację testów diagnostycznych szpitalom, placówkom medycznym i wszystkim podmiotom, które od kilku dni są na pierwszej linii frontu z koronawirusem"– podkreśliła dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics.

Spółka zapewnia, że zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Center for Diseases Control and Prevention (USA), polskiego Konsultanta Krajowego w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej i Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych wszystkie testy diagnostyczne w kierunku SARS CoV-2 wykonywane będą w laboratoriach Warsaw Genomics w Warszawie metodą RT-PCR w czasie rzeczywistym.

"Mamy świadomość, jak potrzebne jest profesjonalne wsparcie diagnostyczne dla szpitali, placówek medycznych, a także dla personelu medycznego, który od kilkunastu dni chroni społeczeństwo przed koronawirusem. Sprawne rozpoczęcie realizacji testów diagnostycznych przez szpitale i placówki medyczne, możliwe było dzięki efektywnej współpracy z resortem zdrowia, a także zaangażowaniu i  współpracy z firmami reprezentującymi różne sektory gospodarki. Uruchamiając testy diagnostyczne, zawiązała się niejako nieformalna Koalicja Firm wspierających walkę z koronawirusem. To ogromy dowód solidarności i odpowiedzialności społecznej, który wszyscy dajemy w tym czasie"– dodał prof. dr med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

Wszystkie placówki medyczne, które potrzebują realizacji badania, mogą zlecać je za pośrednictwem dedykowanego formularza. W inicjatywę zaangażowały się m.in.PKO BP, Deloitte, Trecom, Tar Heel Capital - Private Equity, ANG Spółdzielnia. Firmy te przeznaczyły środki finansowe na zakup testów, które będą wykonywane przez Warsaw Genomics.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze