Neuca: nie zarabiamy na kryzysie

Jeden z liderów hurtowej dystrybucji leków wprowadzi na rynek 8 mln maseczek ochronnych, których rekomendowana cena ma nie przekroczyć 2,5 złotego za sztukę. Hurtownia liczy, że ten ruch zaowocuje spadkiem cen u spekulantów.

"Jako firmie działającej na rynku zdrowia zależy nam na tym, by szybko i w rozsądnych cenach zapewnić Polakom dostęp do środków umożliwiających zabezpieczenie się przed rozprzestrzeniająca się chorobą. W obliczu danych przedstawianych przez epidemiologów, a także w związku z pojawiającymi się coraz częściej rekomendacjami noszenia maseczek profilaktycznie, podjęliśmy starania o zdobycie tego asortymentu w dobrej cenie"- czytamy w komunikacie hurtownika.

Toruńska Neuca wprowadziła na rynek maseczki, których rekomendowana cena wynosiła 2,5 złotego Zdaniem hurtowni utrzymanie stosunkowo niskiej - jak na obecne realia - ceny możliwe jest dzięki ograniczeniu wysokość pobieranej marży, która ma pokryć wyłącznie koszt dystrybucji.

"Podobnie postępujemy przy dystrybucji innych środków wykorzystywanych w walce z pandemią, np. płynów odkażających. Od początku roku nie podnosimy także naszych marż na żadne leki, w tym na popularne leki stosowane przy przeziębieniach"- zapewnia hurtownik.

Jednocześnie dystrybutor deklaruje, że nie planuje poprzestać na jednym transporcie. W planach spółki jest dystrybucja kolejnych 52 mln sztuk, których produkcja została już zakontraktowana.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze