Katarzyna Iwaszkiewicz pokieruje Synoptis Pharma

Spółka córka grupy Neuca - Synoptis Pharma - od marca tego działa pod kierownictwie Katarzyny Iwaszkiewicz. Nowa prezes Synoptis Pharma przez wiele lat związana była z Adamedem, gdzie z sukcesami kierowała m.in. działem marketingu leków OTC.

Informację o zmianach w zarządzie spółki-córki grupy Neuca przekazał Piotr Sucharski podczas konferencji podsumowującej wyniki I kwartału 2020 roku. Redakcja Pulsu Farmacji doprecyzowała, że stery w Synoptis Pharmie przejęła Katarzyna Iwaszkiewicz. Nowa prezes producenta produktów własnych grupy Neuca zawodowa związana była z rynkiem farmaceutycznym pracując przez ponad dziewięć ostatnich lat dla grupy Adamed. Ostatnio kierowała działem marketingu produktów OTC.

Zapytany o przyszłość spółki Synoptis Pharma Piotr Sucharski przyznał, że grupa w swojej strategii planuje przyjąć dwa horyzonty.

"W pierwszym kwartale tego roku odnotowaliśmy ogromne zainteresowanie na wybrane produkty z grupy Apteo - mam tu na myśli środki do dezynfekcji, preparaty przeciwbólowe oraz produkty dedykowane budowaniu odporności. W ich przypadku nastąpił potężny wzrost i w efekcie dynamika sprzedaży całego segmentu marek własnych była wysoka"- podkreślił Piotr Sucharski. Słowa te mają potwierdzenie w liczbach Synoptis Pharma zanotował bowiem 33 proc. wzrost sprzedaży do aptek (w ujęciu rok do roku), która finalnie wyniosła 50,7 mln zł w pierwszym kwartale tego roku. Zysk operacyjny spółki w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 15,2 mln zł i był o 43 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2020.

"Mamy również niezwykle ciekawe plany długookresowe, które pojawiły się wraz z nowym kierownictwem spółki. Przygotowujemy obecnie długoterminową strategię rozwoju, w której pojawi się kilka  - moim zdaniem - bardzo ciekawych pomysłów, które będziemy rozwijać w średnim i długim horyzoncie czasu"- zapewnił Piotr Sucharski.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze