Szczepionki przeciwko grypie na nowej liście antywywozowej

Minister zdrowia wydał 7 września nowe obwieszczenie w sprawie produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności. W wykazie znalazło się 306 pozycji, m.in. szczepionki przeciw grypie.

Leki, wyroby i środki żywieniowe z tzw. listy antywywozowej nie mogą być wywożone za granicę. Lista jest jednym z narzędzi, które mają ograniczać niekontrolowany wywóz leków z Polski.

Na aktualnej liście są m.in. szczepionki przeciwko grypie objęte refundacją w sezonie 2020/2021: Influvac Tetra i VaxigripTetra (obie to zawiesiny do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce) oraz Fluenz Tetra (aerozol do nosa, zawiesina).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szczepienia przeciw grypie w sezonie 2020/2021: dostępne trzy szczepionki

W wykazie są też insuliny m.in. Abasaglar, Actrapid Penfill, Apidra, Fiasp, Liprolog i leki przeciwzakrzepowe np. Clexane, Fragmin i Xarelto.

Lista obejmuje też m.in. środki stosowane u dzieci w diecie eliminacyjnej mlekozastępczej, m.in. Bebilon pepti 2 DHA, Infatrini Peptisorb, Nutramigen 1 LGG, Nutramigen 2 LGG, Nutramigen 3 LGG i Nutramigen PURAMINO.

Pełna lista leków zagrożonych niedostępnością TUTAJ >> 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze