Rzecznik MŚP: resort zdrowia zapowiada udogodnienia dla aptek dyżurujących

Minister zdrowia zapowiada udogodnienia dla przedsiębiorców prowadzących apteki w zakresie dyżurów nocnych - poinformował rzecznik małych i średnich przedsiębiorców (MŚP), zaznaczając, że to efekt jego interwencji.

"Po interwencji rzecznika MŚP minister zdrowia zapowiada udogodnienia dla przedsiębiorców prowadzących apteki w zakresie dyżurów nocnych" - czytamy w komunikacie rzecznika.

Przypomniano, że rzecznik MŚP po raz pierwszy zwrócił uwagę na problem nieadekwatnych rekompensat dla przedsiębiorców z tytułu pełnienia tzw. dyżurów nocnych już w kwietniu 2019 r. W piśmie z 12 maja 2019 r. minister zdrowia wskazał wówczas, że nie kwestionuje postulatów wskazujących na konieczność wprowadzenia zmian do przepisów regulujących kwestię pełnienia dyżurów przez apteki ogólnodostępne.

"5 października 2020 r. minister zdrowia w ramach "Strategii na rzecz rozwoju aptek" zapowiedział pilne i efektywne działania w celu unormowania zasad i warunków pełnienia przez apteki ogólnodostępne dyżurów w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy, w sposób, który pozwoli zaspokoić rzeczywiste potrzeby ludności oraz efektywne wykonywanie zadań aptek bez ponoszenia strat" - poinformował rzecznik MŚP.

Dodał, że zmiany dotyczące powyższej materii zostały zapowiedziane na pierwszą połowę 2021 r.

ZOBACZ TAKŻE: Minister zdrowia i samorząd aptekarski porozumieli się w sprawie strategii rozwoju aptek. Co ustalono?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze